AYŞE DİDEM HEKİMOĞLU

VİYOLA

1985 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı'nda, Prof.Koral Calgan'in viyola sınıfından "pekiyi"derece ile mezun olduktan sonra aynı kurumda öğretim görevlisi olarak çalısmaya başladı.

Mezuniyetinin ardından Ertuğrul Korkmaz şefliğinde kurulan Ankara Devlet Konservatuvarı Oda Orkestrasında viyola grup şefi olarak çalısmalarını sürdürdü. 1986 yazında, Norveç’te Elverum Müzik Festivali’ne katılarak Karsten Andersen şefliğinde Uluslararası Genclik Orkestrası’nın viyola grubunda görev aldı. Prof.Hikmet Şimşek tarafından kurulan Anadolu Oda Orkestrası'nda viyola grup şefi olarak çaldı ve bu orkestra ile yurt içi ve yurt dışı konser etkinliklerine katıldı.

Sanatçı, 1992 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvari'ndan ayrılarak, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı yaylı sazlar, viyola bölümünde çalısmaya başladı. 1992-2000 yılları arasında Akbank Oda Orkestrası viyola grubunda çaldı. 1993 yazında, Fransa'nın Nice şehrinde İstanbul Filarmoni Kuartet ile "Ysaye kuartet"le çalışmak üzere "Academie Musicale de Villecroze" oda müziği kursuna katıldı ve Miguel de Silva ile çalıştı.

Sanatçı halen, 2004 yılında Prof. R. Nuri İyicil tarafından kurulan Camerata Saygun Oda Orkestrası’nda çalmakta olup, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı viyola bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır.

MÜZİSYENLER

TOP