TangoNEVA

Bu sene 12. yılını kutlayan TangoNEVA ülkenin önde gelen senfoni ve filarmoni orkestralarının kıymetli altı kadın üyesinden oluşuyor. Kendilerine kamuoyunun diziler ve filmlerden tanıdığı oyuncu-şarkıcı Ali Pınar, kabare tarzını andıran anlatımlarıyla eşlik ediyor. Konsepte göre bandoneonda, Juan D'Arienzo Orkestrası'nda çalıp Carlos Saura'nın Tango filminde yer almış. 

Arjantinli üstat Gustavo Battistessa'nın yanı sıra Tango dünyasının ünlü müzisyenlerine eşlik eden Leandro Medario ve Brian Caballero var.

“Dünyanın Tüm Tangoları” başlıklı konserin repertuvarı klasik müzik ile tangonun kesiştiği yerde. 1930’ların klasik tangosunun kralı Carlos Gardel de çalınıyor, besteciliği ile bilinen Charlie Chaplin’in tangosu da... Çağdaş besteci Şostakoviç’in tangosu da var, bizden – Uğur Mumcu Kantatı ve Afife Balesi’nin bestecisi – Turgay Erdener’in, tango ile dans etmeye bayılan şair Lorca anısına yazdığı tango da... Düzenlemenin elzem olduğu tango türünde, dünyada eşi ve benzeri olmayan çeşitlilikte bir repertuvara sahip topluluğun düzenlemelerini Yusuf Yalçın yapıyor. Film sahneleri, fotoğraflar ve anlatımlar eşliğinde, seslendirilen eserler ile ilişki kuruluyor. Kısacası topluluk; tarihi, hikayesi ve dedikodusuyla seyirciyi, Tango'nun zirve yaptığı 1930'lardan günümüze kadar süregelen bir yolculuğa çıkarıyor. TangoNEVA bugüne kadar İstanbul’un önde gelen salonlarında konser vermenin yanı sıra; İzmir, Antalya, Eskişehir, Samsun, Tekirdağ ve Zonguldak’a turneler düzenlemiş, Bisanthe Oda Müziği Festivali, Phaselis Festivali, Türkiye'nin en büyük festivali olan Sevgi Barış Dostluk Festivali ile KKTC Uluslararası Bella Pais Müzik Festivali'ne katılmıştır.

Videografi

Müzisyenler

AYŞE NİL
ÜLGENER

YONCA
SÜLÜN

GAYE
SÜSLÜOĞLU

AYŞE DİDEM
HEKİMOĞLU

JÜLİDE
CANCA EKE

CEREN
AKÇALI

ALİ
PINAR

Konserler

 • 10 Haziran Çarşamba 20:00

  KKTC 24. Uluslararası Bella Pais Müzik Festivali
 • 24 Temmuz Pazar 16.30

  22. Karadeniz Ereğli Sevgi Barış ve Dostluk Festivali
 • 27 Kasım Pazar 11.00

  Caddebostan Kültür Merkezi
 • 17 Aralık Cumartesi 11.00 Cumartesi Sabah Konserleri

  Pera Palas Oteli
 • 28 Nisan Cuma 20.30

  Fişekhane Ana Sahne

Bize Ulaşın

Copyright 2017 | NEVA ENSEMBLE

Designed by: KREASIST

Neva Ensemble

TOP